VEFK SONUÇLARI

0
204

Vefk çeşitleri fazladır. bir amaç doğrultusunda hazırlanan bu vefkler kelime sayılar ve yine belirli zamanlar eşliğinde yapılan ve hazırlanan ve bunların bir kağıda geçirilmesi ile yapılan resimlerdir. Belirli bir amaç için yapılan ve hazırlanan vefk ler kurallara uygun bir olarak hazırlandıktan sonra dereceli hizmetlileri olur ve o derecelilerin isimleri de yazılır her zaman. Bu dereceli hizmetliler ise dua yolu ile istenen ve yine aynı zamanda yeminler ile ve en önemlisi yüce ALLAH ın izni ile görev alırlar.

Verk ler hazırlandıktan sonra her sırada bulunan kare sayısına ya da özelliklerine göre isim alırlar. Örnek verecek olursak bir sırada iki kare varsa ikili 3 kare var ise 3 lü vefk hazırlanır. Vefk ler de kendi içlerin de gruplara ayrılmışardır. Bunlar ise toprak hava ateş ve su grubudur. Yine bu vefkler hazırlanırken bağlı bulunduğu gezegene göre de farklılık gösterir. Bunlarda yine güneş vefk i ve ay vefk i olarak gruplara ayrılmış durumdadır. Elbette vefk ler sadece bu kadar la sınırlı değil. Vefk lerin birçok çeşidi bulunmaktadır.

Vefkler hazırlanırken arapça da bulunan harf ve sayılar kullanılır. arapça da ki harfler ise ebced hesabında sayısal bir karşılığı olur. Vefk i yapılan kelimenin ebced hesabındaki karşılığı ve yine vefki yapılacak kelimenin ve ya cümlenin sayısal değerleri ebced hesabında vardır ve bunlardan yardım ve destek alınarak yapılır ve hazırlanır.

Kişiye özel hazırlanan vefk ler de en çok dualar ayetler ve esmalar kullanılır. bunlar arapça dili kullanılarak yapılmaktadır. Arapça da kullanılan kelimeler çoğunlukla kuran da ki ayet ler ve ALLAH ın isimleri ile hazırlanırlar. Vefk hazırlamak oldukça fazla bilgi birikimi gerektirir. Vefklerin yapılış amacını bilmek gerekir. bir vefki hazırlamak bunlarla sınırlı olmaz. Vefki hazırlanacak kişinin burcu gezegenlerin konumları burcunun özellikleri ve yine bunula birlikte kişinin özellikleri gibi bir çok konu ön plana çıkmaktadır.

Vefk lerin büyü ile karıştırılması en çok merak edilen konular arasında yer alır. Vefk ler elbette büyü değil ve hatta büyü ile hiçbir alakası bulunmaz. Büyüler yapılırken şeytani varlıklardan yardım alınırken vefk ler hazırlanırken ALLAH ın izni ile görev almış hizmetlilerden yardım alınarak yapılır.

TEILEN
Önceki İçerikVEFK SÜRESİ
Sonraki İçerikVEFK NASIL KULLANILIR?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here