VEFK YAPTIRANLARIN YORUMLARI

0
240

Vefk yaptıranların yorumları çoğunlukla olumlu olmaktadır. Vefk yaptırmak ve ya da yapmak hiç kolay değildir, büyük bir emek ve zaman isteyen bir işlemler bütünüdür. Vefk yaptıranların yorumları elbette iyi ki yaptırmışım oluyor. Birden fazla sebep ile vefk yaptırılabilir. Kişileri hayatları düzensiz ise, kişinin hiçbir şeyden şansı yok ise, aşk hayatı sürekli kötü ise, bu neden ile kişi vefk yaptırmak isteyebilir. İnsanların bir kısmı da sevgilisini kendine aşık etmek için sevgili ve ya eşi ile arasının düzelmesi ve aynı zamanda aradaki aşkın alevlenmesi için de vefk yolu ve yöntemini tercih edebiliyor. Elbette vefk yaptırmanın zor olduğunu söylemiştik ve aynı zamanda zahmetli bir işlemler bütünü olduğunu da. Vefk yapma işlemini elbette herkes yapamaz, vefk yapmak en az büyü yapmak kadar zordur. çeşitli bir takım ilimlerin bilinmesi gerekir, bu ilimler ile kişiler ancak vefk yapabilir. Vefk yapılırken belirli sayılar harfler ve bununla birlikte semboller kullanılır. Bunların yanı sıra vefk ler hazırlanırken çeşitli ayet ve dualar da eşlik eder her zaman. Kişi kendisi için özel olarak hazırlanan vefki taşırken çok dikkat etmesi gerekir ama bunun öncesinde vekfin ne olduğunu açıklamak en doğrusu olacaktır. Vefkin kelime anlamı uyum ve dengedir. Vefk ler sağdan sola yukarıdan aşağıya ve ya da bir köşeden bir köseye ve evlerindeki sayıların toplamı birbirine eşit olduğu için bu ismi almıştır. kısaca vefk uyum ve denge anlamına gelmekte. Dinimiz tarafından bakıldığında ise vefk tesirli ve etkili dua anlamına gelir. Vefk ler kişinin ruhsal alemde bir problemi ve ya sorunları var ise bu problemin düzeltilmesi ve ya da giderilmesi için ruhsal alemden sema katlarına açılan bir tünel olarak açıklayabiliriz.

Vefk çeşitli amaçlar ile yapılabilir. Belirli bir amaç doğrultusunda hazırlanan bu vefkler kelime sayılar ve yine belirli zamanlar eşliğinde yapılan ve aynı zamanda hazırlanan ve bunların bir kağıda geçirilmesi ile yapılan işlemler bütünüdür. Vefk ilmi Belirli bir amaç için yapılan ve hazırlanan vefk ler belirli kurallar uygun bir şekilde hazırlanmasının ardından dereceli hizmetliler vardır ve o derecelilerin isimleri de vefke yazılır. Bu dereceli hizmetliler ise dua yolu ile istenen ve yine aynı zamanda yeminler ile yüce ALLAH ın izni ile görevlendirilirler. Vefk ilmi ile Hazırlanan bir vefk bu şekilde hayat geçirilir.

Vefk i hazırlanan Vefki kişi üzerinde taşırken dikkat etmesi gereken birden fazla nokta vardır. Vefk ile pis ortamlarda bulunulmaması gerek. Vefk ilmi kullanılarak hazırlanan vefk ler uzun ve zahmetli bir süreçten geçer ve bu yüzden vefk ler çok önemlidir ve kişinin bu vefki taşırken dikkat etmesi gerek. banyoya ve tuvalete girerken dikkat etmesi gerek ve pis kokulu ortamlardan da uzak durması gerekmekte. Vefk i kişi üzerinde taşıyor ise birçok şeye dikkat etmesi gerekecektir.

Vefklerin birçok amaç için yapılabildiklerini daha önce ifade etmiştik, kişi birden fazla sebep ile vefkleri hazırlatabilir. aşk için yapılabildikleri gibi kişinin yıldızını yükseltmek için de yine vefk işlemi yapılabilir. Vefk etkisini gösterdikten sonra hangi amaç ile yapıldıysa, etkisini göstermeye başlar. Bu yüzden vefk taşırken çok dikkatli olmak gerekir. vefk ler hazırlandıktan sonra muska şekline getirilip kişi üzerinde taşıyabilir ve ya bir yerde muhafaza edebilir. Vefk lerin yapılışı zor olduğu kadar muskaların yazılması da bir o kadar zor bir işlemdir. Muskalara değinecek olursak eğer,

Muskaların yazma işlemi bittikten sonra ve dualandıktan sonra üçgen şekline getirilip yedi kat muşambaya sarılır ve bu işlemin ardından bir beze dikilir. Beze dikme işleminde diken kişinin çok dikkatli olarak dikmesi gerekecektir. Muskanın hiçbir şekilde zarar görmemesi gerekir ve muska da en ufak bir delik bile açılmamalıdır. Böyle bir şey yaşanırsa yazılan ve dualanan muskanın hiçbir anlamı kalmayacaktır ve yazdıran kişi bir etkisini görmeyecektir. muskalar Müslümanlar arasında çok sık kullanılan ve aynı zamanda çok sık tercih edilen bir yöntem olarak hayatımızda yerini almıştır, insanlar muska olayını çok farklı yerlere taşımışlardır malesef. Böyle şeyleri kullanan ve ya da takan insanlara büyücü damgasını çok kolay vururlar her zaman. Aslında kişi sadece kendini koruma altına almaya çalışmış ama insanlar çok şekilde yaklaşabiliyorlar. Muskalar hayatımızın içinde olan ve aynı zamanda yer alan bir işlemdir ve kimse bunu yok sayamaz. Muska yazdırma işinde kişi hiçbir şey yapmadan yazılan muskayı takarak kendini koruma altına almış sayılmaz, muska ne ve hangi amaç ile yapılıyorsa kişi bunun için yazılan duaları kendisi de okuması gerek. Sadece muskayı taşımakla ve ya sadece dua okuyarak muska etkisini göstermez, ikisini birlikte yapmak en doğru seçenek. Bazı insanlar muskaları yaptırır üzerinde taşır ama dua okumaz, böyle durumlarda muska pek fazla etki göstermez. Bu yüzden kurallara uygun bir şekilde yapmak en doğrusudur .

Koruma muskasının nasıl yapıldığını açıklamadan önce muskanın ne olduğunu ve hangi amaç ile yapıldığını açıklamak çok daha doğru olur her zaman. Muska arapça bir sözcük olup nüsha anlamına gelir. Bir tür kopyalama işlemi diyebiliriz, muska korunma yöntemi ilk olarak peygamber efendimize nasip olmuştur. Koruma muskaları işlemi yapıldığında içlerine koruma olacak dualar yazıldıktan sonra üçgen şekli verilir. Duaların okunmasının ardından yapılan muska kişiye verilerek kişi bunu üzerinde taşır ve belirlenen süre bittikten sonra yüksek bir yere konulur. Muska türü daha önce söylediğimiz gibi hangi amaç ile yapıldığına bağlı ve muskalar yazılırken amaç ne ise ona göre dualar yazılır ve ardından tekrar dualanır. Koruma muskaları cin dediğimiz bedensiz varlıkların verecekleri zarardan korunmak amacıyla yapıldığı gibi kişilerin hastalıklardan korunmak için ya da büyü bozmak için yapılan işlemler bütünüdür.

Vefkler hazırlanırken arapça da bulunan harf ve sayılar ile kullanılarak yapılır. arapça da ki harfler ise ebced hesabında sayısal bir karşılığı olacaktır. Vefk i yapılan kelimenin ebced hesabındaki karşılığı ve yine vefki yapılacak kelimenin sayısal değerleri ebced hesabında yer alır ve bunlardan yardım ve destek alınarak yapılır ve hazırlanır.

Kişiye özel hazırlanan vefk ler de en çok dualar ayetler ve esmalar kullanılır. bunlar arapça dili kullanılarak yapılır her zaman. Arapça da kullanılan kelimeler kuran da ki ayet ler ve ALLAH ın isimleri ile hazırlanır. Vefk hazırlamak büyük bir bilgi birikimi gerektirir. Vefklerin yapılış amacını bilmek gerek. bir vefki hazırlamak elbette bunlarla sınırlı olmaz. Vefki hazırlanacak kişinin burcu gezegenlerin bulunduğu konumları burcunun özellikleri ve yine bunula birlikte kişinin özellikleri gibi bir çok konu ön plana çıkmaktadır.

Vefk ve ya muska yaptıracak kişilerin çok dikkatli olması gerekir. bu işi yapıyorum diyen ancak bir şey yapamayan amacı sadece para kazanmak olan kişilere dikkat edilmesi gerek. Kişinin çok iyi bir araştırma yapıp alanında uzman birini bulması elbette yararına olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here