VOODOO BÜYÜSÜ NASIL YAPILIR?

0
262

Voodoo büyüsü tehlikeli ve çok etkili bir büyü çeşidi olmakla beraber dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yanlış yapılması durumunda etki etmemesi ya da daha kötü sonuçların ortaya çıkması olası durumlar arasındadır. Bu büyüyü her hocanın yapması mümkün değildir .

Voodoo büyüsü için önce bir bebek yapılması gerekir. bunun için ise , iğde , incir ya da nar ağacında iki dal ,İspanyol yosunu, sarılacak kumaş, sicim ip, bebeğin gözleri için iki adet düğme ve iğne iplik gerekmektedir. Bu malzemelerle bebek yapılması gerekmektedir. Öncelikle iki tahta parçasını hac şeklinde üstüste sabitleyip ip ile sıkıca sarılır ve bebeğin vücudu oluşturur. İspanyol yosununu saracağımız kumaşa dağılmayacak şekilde yerleştirip bebeğin o kumaş ile sarılması gerekmektedir ve sıkıca dikilip açılması önlenmelidir. Bebeği oluşturduktan sonra ise sardığımız kumaşın zıt renginde bir şerit ile bebeği sabitleyebiliriz. Bunları yaptıktan sonra iğne ve iplik yardımıyla gözlerini dikeriz ağız ve saç kısımlarını belirleriz. Bebek hazır duruma gelmiştir, bu büyü ölüm ve lanet için yapılıyor ise siyah kumaşın kullanılması gerekir. bunların dışında değişik sebepler için de yapılabilir ve burada renklerin faktörü önemlidir. Her rengin anlamı farklıdır. Örneğin , sarı kumaş başarıyı, kırmızı kumaş güç, yeşil kumaş parayı , mavi kumaş ise sevgiyi işaret eder. Hangisi için yapılacak ise o bebek yapımında o renkler kullanılmaktadır. Her ne kadar bebek yapılmış olsa bile büyü yapılacak kişiden bir parça gerekir. büyü yapılacak kişinin tırnağı saçı ve ya tükürüğü gerekir. Bunlar yok ise büyü yapılacak kişinin kullanmış olduğu terinin bulaşmış olduğu bir kıyafet yeterli olacaktır. Bunlar hazırlandıktan sonra büyü yapılmaya hazır duruma gelmiştir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ,bebeği büyü yapılacak kişiye olabildiğince benzetmeye çalışmak gerekir.

Dediğimiz gibi çok dikkat edilerek yapılması gereken bir büyü çeşitidir. Büyü yapılacak kişinin saç teli kullanılır ise daha etkili bir hale gelecektir. Voodoo büyüsü afrika kökenli bir büyü olduğu için en iyi yapanlarda o bölgedeki insanlardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here