YILDIZNAME BURÇLARI

0
294

Yıldızname burçlarını açıklamadan önce yıldızname bakımının ne olduğunu açıklamak daha doğru olacaktır. Yıldızname bakımı en çok Osmanlı devrinde bakılan bir bakım olmuştur. O dönemin alimleri yıldızname bakımına önem vermiş ve aynı zamanda geliştirmişlerdir. Bu yüzden yıldızname bakımı önemli ve değerli olduğu kadar bakımı zor olan bir alandır. Yıldızname bakımında kişinin doğum tariki ve saati alınarak bakılır. Kişinin burcu önemlidir ve burcuna göre yıldızların ve güneşin konumlara önemli bir yere sahiptir. Yine yıldızların ve gezegenlerin birbirleriyle uyumu ve bunun kişilere nasıl yansıdığı da önemlidir. Bunlara bakılarak kişiler hakkında yorumlar yapılır ve gelecekleri hakkında gerçekçi yaklaşımlar yapılır. Yıldızname bakımında öngörüler oldukça gerçekçidir.

Yıldızname burçları ebced hesabına göre bakılmaktadır. Kişinin doğduğu an ve tarih çok önemlidir. Yıldızname bakımı yapılırken kişinin doğum tarihine bakılarak hangi burca ait olduğu öğrenilir ve kişinin burcunu neler etkiliyor hangi yıldız ve gezegenden hangi etkiler alınıyor bunlara bakılıyor ve kişi hakkında yorumlar yapılabiliyor. Bunlara bakılarak kişinin geleceği hakkında yorumlar yapılabilmektedir. Yine yıldızname burçları da 12 tanedir ve kişi bunlardan birine sahip olur. Yıldızname burcunu bulduktan sonra kişinin dış görünüşü ve hoşlandığı şeyler hakkında da bilgi sahibi olunabilir. Kişinin hayatı hakkında yorumlar yapılabildiği gibi gelecekleri hakkında da bilgi alınabilir. Yıldızname burcuna bakarak kişinin hayatı boyunca aile hayatı özel hayatı ve aynı zamanda iş hayatı açısından da bilgi sahibi olunabilir. Herkesin bildiği üzere 12 tane burç vardır. Bunlar kişinin doğduğu tarih ile bulanabilir.

Yıldızname bakımı günümüzde diğer fal yöntemleri ile karıştırılmış durumdadır. Fal bakma yöntemlerinde mutlaka bir eşya yardımı ile bakılmaktadır. Kahve su tarot gibi eşyalara gerek duyulur ancak yıldızname bakımında bunlara ihtiyaç yoktur. Bu bakım türünde daha çok kişinin dinsel inancı da oldukça önemlidir, bu bakım yapılırken yine birkaç ilim birbirine bağlıdır ve yıldızname bakan kişinin bu ilimlerin hepsini bilmek zorundadır. Bu ilimlerin başında havas ilmi, cifir ilmi , ebced hesabi gibi ilimler gelmektedir. Bu ilimler birbirinden ayrılmaz bir bütündür de diyebiliriz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here