YILDIZNAME SÖZLÜĞÜ

0
333

Yıldızname sözlüğü dediğimiz şey, yıldızname de kullanılan sayıların ve harflerin açılımı ve ne anlama geldiğini anlatan bilgileri içerir. Yıldızname de birden fazla ilim yer alırken kişinin bütün bilgileri kullanılır. Bu bilgiler ile kişinin yıldız haritası çıkarılır ve kişinin geçmişinden bu güne ve bunun yanı sıra gelecek hakkında ön görüler sunan bir bilim alanıdır. Yıldızname denilen bakım türü kişinin doğduğu tarih yine doğduğu saat ve ismi gibi bilgiler ışığında yapılan bir bakım türüdür. Yıldızname bakımı ile kişinin doğumundan itibaren yaşayacağı her şeyi bildiren bir yöntemdir, ta ki ölene dek . yıldızname farklı bir bakım yöntemidir diyebiliriz, diğer fal yöntemleri ile aynı kefeye konmamalıdır, fallar sadece tahminlerdir, yıldızname ise fallara göre daha gerçekçi ve aynı zamanda kesin bilgiler sunar insanlara. Yıldızname bakımı herkes yapamaz, çevremizde yıldızname bakıyorum diyen insanların birçoğu yıldıznameyi gerçek anlamda bilmiyordur. Çünkü yıldızname bakımı çok zor olduğu gibi birçok ilimi içinde barındıran bir bakım yöntemidir. Yıldızname en çok Osmanlı döneminde kendini göstermiş ve gelişmiştir. O dönemde yıldızname bakımı insanlar tarafından sıkça kullanılmış ancak yine bu bakımı o zamanki ilim sahibi kişiler üstlenmiştir doğal olarak.

Yıldızname bakılırken her hangi bir araca gerek duyulmaz, diğer fallarda kahve tarot kağıtları , su gibi bir çok malzeme gerekirken bu bakım yapılırken bunların hiç birine ihtiyaç duyulmaz. Bu bakım türünde daha çok inanç önemlidir, bu bakım yapılırken yine birkaç ilim birbirine bağlı olduğundan yıldızname bakan kişinin bu ilimlerin hepsini bilmesi gerekmekte. Bu ilimlerin başında havas ilmi, cifir ilmi , ebced hesabi gibi ilimler gelir. Bu ilimler birbirinden ayrılmaz bir bütünün parçalarıdır. Bu sebepten dolayı yıldızname bakmak herkesin yapabileceği bir iş değil. Bu ilimlerin yanında dualarda çok önemlidir.

Herkes yıldızname bakımını bir fal bakma yöntemi olarak görmüş olsa da gerçek böyle değildir. Yıldızname bakılırken birçok hesap yapılır ve onlara göre bunlar anlamlandırılır ve bakılan kişi ile paylaşılır. Yukarıda saydığımız ilimleri bilmeyen kişi yıldızname bakımı yapama. Bu sebepten dolayı yıldızname bakımı herkesin yapacağı bir bakım değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here