YILDIZNAME YORUMLARI

0
308

Yıldızname bakımında burçlar önemli bir yere sahiptir. Yıldızname burçlarını açıklamadan önce yıldızname bakımının ne olduğunu açıklamak en doğrusu olacaktır. Yıldızname bakımı en çok Osmanlı devrinde bakılan bir bakım türü olmuştur. O dönemin bilim adamları ve ilim sahibi kişiler yıldızname bakımına önem vermiş ve aynı zamanda geliştirmişlerdir. Bu yüzden yıldızname bakımı önemli ve değerli olduğu kadar bakımı zor olan bir uzmanlık alanıdır. Yıldızname bakımında kişinin doğum tariki ve saati alınarak bakılır. Kişinin burcu önemlidir ve burcuna göre yıldızların ve güneşin konumu da önemli bir yere sahiptir. Yine yıldızların ve gezegenlerin birbirleriyle uyumu ve bunun kişinin üzerinde yarattığı etki de önemlidir. Bunlara bakılarak kişiler hakkında yorumlar yapılır ve gelecekleri hakkında gerçekçi yaklaşımlar yapılır. Yıldızname bakımında öngörüler oldukça gerçekçidir.

Yıldızname burçları ebced hesabına göre bakılır her zaman. Kişinin doğduğu zaman ve tarih çok önemlidir. Yıldızname bakımı yapılırken kişinin doğum tarihine bakılır, hangi burca ait olduğu öğrenilir ve kişinin burcunu neler etkiliyor hangi yıldız ve gezegenden hangi etkiler alınıyor bunlara bakılır ve kişi hakkında yorumlar yapılabilir. Bunlara bakılarak kişinin geleceği hakkında yorumlar yapılabilir. Yine yıldızname burçları da 12 tanedir ve kişi bunlardan birine sahip olur. Yıldızname burcunu bulduktan sonra kişinin dış görünüşü ve hoşlandığı şeyler hakkında da bilgi sahibi de olunabilir. Kişinin hayatı hakkında yorumlar yapılabildiği gibi gelecekleri hakkında da bilgiler alınabilir. Yıldızname burcuna bakarak kişinin hayatı boyunca aile hayatı özel hayatı ve aynı zamanda iş hayatı açısından da bilgi sahibi olunur. Herkesin bildiği üzere 12 tane burç vardır. Bunlar kişinin doğduğu tarih ile bulanabilir.

Yıldızname bakımı günümüzde diğer fal yöntemleri ile karıştırılmış haldedir malesef. Fal bakma yöntemlerinde mutlaka bir sembol yardımı ile bakılmakta. Kahve su tarot gibi eşyalara ihtiyaç duyulur ancak yıldızname bakımında bunlara ihtiyaç yoktur. Bu bakım türünde daha çok kişinin dini inancı da oldukça önemlidir, yıldızname bakımı yapılırken yine birkaç ilim birbirine bağlıdır ve yıldızname bakan kişinin bu ilimlerin hepsini bilmek zorunda. Bu ilimlerin başında havas ilmi, cifir ilmi , ebced hesabi gibi ilimler gelmektedir. Bu ilimler birbirinden ayrılmaz bir bütündür de diyebiliriz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here