YILDIZNAMEDE NE ÇIKAR?

0
244

Yıldızname bakımı dediğimiz bu bakım kişinin doğum tarihi, doğum saati, isim gibi bilgiler kullanılarak bakılan bir bakımdır. Yıldızname nin geçmiş tarihine bakacak olursak en çok Osmanlı döneminde kullanılmış bir bakım türü olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Günümüzde yıldızname bakımı diğer fal bakma yöntemleri ile karıştırılmaktadır, fakat bu düşünce kesinlikle yanlış olup Yıldızname bakımı bir fal bakma yöntemi değildir, bunun yanında yıldızname bakımı için birden fazla ilim bilmek gerekir. yıldızname bakımında kullanılan ilimlerden birisini bile bilmeyen bir kişi yıldızname bakımı yapamaz. Maalesef günümüzde fal bakan kişilerin yıldızname baktıklarını iddaa eder ancak gerçek yıldızname bakımı oldukça zor olan bir bakım türüdür. Yıldızname bakımında bilinmesi gereken ilimlerin başında havas ilmi gelir, bununla birlikte cifir ilmi, ebced ilimini de bilmesi gereken ilimlerdir.

Yıldızname bakımı fallar gibi olasılıklar üzerinde bakılmaz, yıldızname bakımı dediğimiz bakım çeşidi fallara göre daha kesin net bilgiler verir. Yıldızname bakımı ile insanın doğumundan itibaren yaşadığı ,içinde bulunduğu ve yaşayacakları durum ve olaylar ile ilgili bilgiler verir. Bununla birlikte yıldızname bakımı ile insanlara yol gösterir. İnsanların bulunduğu durumdan kurtulma yollarını ve yöntemlerini göstermektedir. Bir yıldızname bakımında bakılan kişiye ait bütün bilgilere ve kişiliğine ulaşmakta mümkündür. Yine yıldızname ile kişinin yaşayacağı ve karşılaşacağı olaylar ve durumlar karşısında neler yapabileceğine varana kadar birçok bilgiler elde edilir. insanlar bu bakım ile kendilerine bir yol belirleyebilir. Yıldızname bakımı yola gösteren ve faydaları olan bir bakım türüdür desek yanlış olmaz.

Yukarıda dediğimiz gibi yıldızname bakımı kolay bir bakım türü değildir ve herkesin yapabileceği bir şeyde değildir bu yüzden bakılan her yıldızname gerçek bir yıldızname bakımı olmuyor malesef. Yine yukarıda belirttiğimiz gibi birden çok ilimi içinde barındıran bir bakım olduğu için bu işi ilim sahibi insanlara bırakmak en doğrusu olacaktır. Yıldızname baktırmak isteyen kişilerin iyi araştırma yaparak gerçek ilim sahibi kişilerden yardım ve destek alması en doğrusudur. İlim sahibi kişiler yıldızname bakımı ile sizlere doru yolu ve yöntemleri gösterecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here