YILDIZNAMEDE NELER ÇIKAR?

0
244

Yıldızname bakımı dediğimiz bakım türü kişinin doğum tarihi, doğum saati, isim gibi bilgiler kullanılarak bakılan bir bakım türüdür. Yıldızname nin tarihine bakacak olursak en çok Osmanlı döneminde kullanılmış bir bakım türü olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Günümüzde yıldızname bakımı diğer fal bakma yöntemleri ile karıştırılmaktadır, ancak bu düşünce kesinlikle yanlıştır. Yıldızname bakımı bir fal bakma yöntemi değildir, bununla birlikte yıldızname bakımı için birden fazla ilim bilmek gerekir. yıldızname bakımında kullanılan ilimlerden bir tanesi bile bilmeyen biri yıldızname bakımı yapamaz. Maalesef günümüzde fal bakan kişilerin yıldızname baktığını iddaa ederler ancak gerçek yıldızname bakımı oldukça zor olan bir bakım yöntemidir. Yıldızname bakımında bilinmesi gereken ilimlerin başında havas ilmi gelir, bununla birlikte cifir ilmi, ebced ilimini de bilmesi gereken ilimlerdir.

Yıldızname bakımı fallar gibi olasılıklar üzerinde bakılmaz, yıldızname bakımı dediğimiz bakım türü fallara göre daha kesin net bilgiler vermektedir. Yıldızname bakımı ile insanın doğumundan itibaren yaşadığı ,içinde bulunduğu ve yaşayacakları durum ve olaylar ile ilgili bilgiler vermektedir. Bunun yanı sıra yıldızname bakımı ile insanlara yol gösterilebilir. İnsanların bulunduğu durumdan kurtulma yollarını ve yöntemlerini göstermektedir. Bir yıldızname bakımında bakılan kişi ile ilgili bütün bilgilere ve kişiliğine ulaşmak mümkündür. Yine bu bakım türü ile kişinin yaşayacağı ve karşılaşacağı olaylar ve durumlar karşısında neler yapabileceğine varana kadar bir çok bilgilere ulaşılabilir. insanlar bu bakım ile kendilerine yol belirleyebilirler. Yıldızname bakımı yola gösteren ve faydaları olan bir bakım türüdür desek yanlış olmaz.

Yukarıda dediğimiz gibi yıldızname bakımı kolay bir bakım yöntemi değildir ve herkesin yapabileceği bir iş te değildir bu yüzden bakılan her yıldızname gerçek bir yıldızname bakımı değildir. Yine yukarıda belirttiğimiz gibi bie çok ilimi içinde barındıran bir bakım olduğundan bu işi ilim sahibi insanlara bırakmak en doğrusudur. Yıldızname baktırmak isteyen kişilerin iyi araştırma yaparak gerçek ilim sahibi kişilerden yardım alması en doğrusu olacaktır. İlim sahibi kişiler yıldızname bakımı ile sizlere doru yolları ve yöntemleri gösterecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here