YILDIZNAMEDE NELER GÖRÜLÜR?

0
282

Yıldızname gökyüzündeki yıldızların doğduğunuz andaki durumlarına bakılarak hayatınızın ilerleyen dönemlerinde nelerle karşılaşacağınız hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayan bir ilim dalıdır. Yıldızname aynı zamanda Havas ilmine ait Kuran-ı Kerim ile bakılan bir kehanet yöntemi olarak bilinmektedir. Yıldıznameler insanın geleceği hakkında önemli birçok bilgi vermektedir. Geçmiş zamanlarda sadece din alimleri tarafından kullanılan bu yöntem şimdi astrolojide karşımıza çıkmaktadır. Yıldıznameye bakabilmek için işin inceliklerini iyi bilmek, bu ilme tam olarak hakim olmak ve ebced hesabını bilip doğru uygulamak gerekir. Ebced hesabı kullanılarak ortaya çıkan yıldıznamelerde kişinin kendisine özel bazı kehanetler ortaya çıkar. Bu durum da insanlar tarafından büyük bir lütuf olarak değerlendirilir. Kişinin ölene dek hayatı hakkındaki tüm bilgileri içerdiğine inanılır ve yaşam hakkında önemli yol gösterici tavsiyelerde bulunur.

Yıldıznamelerin en yaygın olduğu zaman Osmanlı dönemidir ve günümüzde de oldukça fazla ilgi görmekte ve kullanılmaktadır. Yıldıznamelere fal olarak bakmak yanıltıcı olacaktır. Falda ki bilgiler kesin olmayan bilgiler içerir ancak yıldıznameler fallardan farklı olarak kişinin geleceği hakkında yol gösterici kesin bilgiler verir. Kişiye nazar değme durumu, kişiyi cin çarpması durumu, hastalıklar ya da kişiye cin musallat olması durumu bu bilgilerden bazılarıdır ancak kesin bilgilerdir. Elbette kişilerin hayatlarını ve geleceklerini bu bilgilere göre değerlendirerek yaşayıp yaşamayacaklarını kendilerine kalmış bir durumdur. Yıldıznameler günümüzde astrolojiye uyarlandığından daha çok burçlara göre bakılır. Bu şekilde ortaya çıkan sonuçlar daha genel kavramlıdır. Gerçek yıldıznameler kişinin dermansız hastalıkları, nasıl öleceği gibi hayatını derinden etkileyecek birçok önemli bilgi içerir.

Günümüzde uygulanan yıldıznamelerde kişinin hayatının nasıl devam edeceği yani gidişatı hakkında bilgiler verildiği görülür. Bu bilgiler kişiye önemli tavsiyelerde bulunarak yol gösterir. Fakat günümüzde eski zamanlarda olduğu kadar çok özel olan ve öngörülemez olaylar hakkında net kehanetlere ulaşmak kolay olmamaktadır. Burçlar için Yıldıznameye bakılırken kişinin adı ve annesinin adı gerekmektedir. Kişinin kendisinin adı ve annesinin adının harfleri bir tabloda toplanır ve 12 ye bölünür. Sonrasında burçlara göre karşılığı çıkan numaraya bakılarak hangi burç olduğu öğrenilir ve o burç hakkında bilgi edinilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here