YILDIZNAMEYE NASIL BAKILIR?

0
277

Yıldızname dediğimiz bakım türü, doğum tarihi doğum saati kişinin adı gibi bilgiler ile bakılan bir bakım türü olarak yerini almıştır. Yıldızname bakımı özellikle Osmanlı döneminde çok kullanılan bir bakım türü olarak tarihe geçmiş. O dönemde yıldızname bakımlarını sadece ilim sahibi kişiler bakabiliyorken Günümüzde çok fazla yıldızname bakıyorum diyen insan vardır ancak maalesef günümüzde yıldızname bakımı bir fal türü olarak görülmekte. buyüzden yıldızname bakımı fallar ile eşdeğerde tutulmaktadır. Yıldızname bakımı bir fal bakma yöntemi değil. Fallar her zaman olasılıklar üzerine bakılırken yıldızname bakımı daha kesin ve daha gerçekçidir.

Yıldızname bakımı için birden fazla ilim sahibi olmak gerekmekte. Bilinmesi gereken bu ilimlerin başında havas ilmi cifir ilmi ebced ilmi gerekir. Bu ilimlerin hepsi bilinmek zorundadır, yoksa yıldızname bakımı gerçekleşemez. Yıldızname bakımı dediğimiz bu bakım türünde kişinin doğumundan ölüme kadar yaşadığı ve bunun yanında yaşayacağı durum bununla birlikte olayları görülebilmektedir. Bu bilgiler birçok hesap ve yöntem kullanılarak bakılmakta. Yıldızname bakımı yaptıran kişi bu bilgiler ışığında kendine bir yol çizebilmekte ve yine bu bakım ile karşılaşmak istemediği durum ve ya olaylardan nasıl kurtulacağına dair bilgilere de elde edilir. yıldızname bakımı bir nevi yol göstericidir diyebiliriz. Yıldızname bakımı ile kişi kendisi ile ilgili her türlü bilgilere ulaşılır. Bu bakım türü genel olarak hesaplar ile bakılır. Doğduğu andaki güneşin ay ın ve gezegenlerin kişi üzerindeki etkisi çok büyüktür. Bu durumlar kişinin karakteri ve kişiliği konusunda büyük bir öneme sahiptir. Yine bu bakım türü ile, kişi yaşayacağı kötü olaylardan hangi yollar kullanarak kurtulabileceği konusunda da bilgi verir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yıldızname bakım türü asla fal bakma yöntemleri ile birbirine karıştırılmamalı. Yıldızname bakımı her zaman daha gerçekçi ve hesaplara dayalı bir bakım yöntemi olduğundan dolayı Bu bakım türüne kolay kolay kimse bakamaz, ama ilim sahibi insanlardan yardım alınarak bakılabilir ve kişi hayatı hakkında gerçek bilgilere ulaşabilir. Bu sebepten yıldızname bakımı yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here