YUMURTA BÜYÜSÜ

0
232

Yumurta büyüsü dediğimiz büyü türü en kolay ve etkili bir büyüdür. Daha çok Anadolu da ve suriye de yapılan bir büyüdür. Yumurta büyüsünün çıkış yeri aslında Azerbaycan dır ve Anadolu da çok sık yaptırılan bir büyüdür. Yine yapılan en kolay yapılan büyüler arasındadır ve yumurta büyüsün takip eden büyü ise, domuz yağı ve sabun büyüsüdür.

Yumurta büyüsü hayırlara vesile olmak için yapılmaz, kara büyüler arasında yer alır ve çok sık yapılan bir büyüdür, köyde yaşayan insanlar bu büyüyü çok iyi bilir ve aynı zamanda nasıl bozulduğunu da bilirler. Ancak şehir insanı buna oldukça yabancıdır. Yumurta büyüsünün kara büyüler arasında yer aldığını söylemiştik, bu büyü iyiliğe hizmet eden bir büyü değildir. Halk arasında ayırma büyüsü olarak ta bilinmektedir. Yumurta büyüsü daha çok eşleri birbirinden ayırmak için yapılan bir büyüdür, hatta bazı anne babalar çocuklarının eşlerinden ayrılması için yapmaktadırlar.

Yumurta büyüsünü yapmak çok kolay ama büyünün etkisi çok büyük olur her zaman. Bu büyüyü yapmak için uzmanlık gerekmez. Bu büyüyü yapmak isteyen kişi öncelikle yumurtanın sarısını beyazından ayırır. Yumurtanın sarısı kadını beyazı erkeği simgelemektedir. Sarının kadın olmasının sebebi kadın evin merkezidir ve sarısından civciv çıkması analığı temsil eder. Akı ise erkeği temsil eder ve yumurtanın akı sarıyı kuşatmıştır ve korumuştur, bunları ayırmak eşleri birbirinden ayırmak anlamına gelir. Bu ayırma işlemi yapılırken belli bir ritüel i vardır. Bu işlem yapılırken ayırmak istenen kişiler düşünülerek yapılması lazım bu sayede büyü tutacaktır. Yumurtanın sarısı güneşe akı ise karanlık bir yere bırakılır. Nasıl ki gece ve gündür asla bir arada olamayacaksa bu eşlerde asla bir arada olamayacaklar.

Yumurta büyüsü çok sık yapılan ve etkili bir büyüdür ancak asla yapılması tavsiye edilmeyen büyülerdendir. Çünkü bu büyü kötülüğe hizmet eden kara büyüler arasındadır. Büyülerin vicdani bir yükünün de olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden bu büyüyü yapacak kişinin gerçekten bunu yapmak istediğine de karar vermesi gerekmektedir. Bu büyünün kara büyü olduğu unutulmamalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here